Lajmët
El-xhebbar (I gjithefuqishmi) - Wednesday, 10 December 2014 21:28
Rreth caktimit të Zotit - Wednesday, 10 December 2014 21:29
Mrekullia e Israsë dhe Miraxhit - Wednesday, 10 December 2014 21:30
Er-Rezzak 2 (Furnizuesi) - Wednesday, 10 December 2014 21:32

Thirr Në Radio Skype

 Turqia lëshon urdhër arrest për Fetullah Gylenin
Last Updated on Dec 19 2014

Turqia lëshon urdhër arrest për Fetullah Gylenin

Turqia ka lëshuar mandat arresti për klerikun kontravers që jeton në SHBA, Fethullah Gulen, të cilin Presidenti Rexhep Tayyip Erdogan e akuzon për përpjekje për ta rrëzuar nga pushteti duke krijuar "shtet paralel". Lajmi është raportuar...
Ushtria pakistaneze vret 91 militantë talebanë
Last Updated on Dec 19 2014

Ushtria pakistaneze vret 91 militantë talebanë

KARACHI (AA) - Forcat pakistaneze të sigurisë kanë vrarë 91 militantë në katër operacione të ndara kundër terroristëve në mbarë vendin, ka bërë të ditur ushtria pakistaneze, transmeton Anadolu Agency (AA). Zyra për informim e...
Clinton kërkon ligj kundër torturës
Last Updated on Dec 19 2014

Clinton kërkon ligj kundër torturës

Demokratja Hillary Clinton kërkoi që të votohet një ligj në SHBA për të ndaluar kategorikisht përdorimin e torturës, një javë pas publikimit të një raporti të Parlamentit mbi praktikat e marrjes në pyetje të CIA-s në vitet...
SHBA: Vriten disa drejtues të ISIS-it nga sulmet ajrore
Last Updated on Dec 19 2014

SHBA: Vriten disa drejtues të ISIS-it nga sulmet ajrore

Disa drejtues të organizatës terroriste ISIS janë vrarë në veri të Irakut nga sulmet ajrore të koalicionit ndërkombëtar, të drejtuar nga SHBA-të, njoftoi mbrëmë një zyrtar amerikan.  "Këta të vdekur janë si rezultat i një sërë...
UNICEF: Duhen 900 milionë dollarë për të ndihmuar fëmijët në Siri
Last Updated on Dec 19 2014

UNICEF: Duhen 900 milionë dollarë për të ndihmuar fëmijët...

Fondi Emergjent i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF) njoftoi dje se ka nevojë për më shumë se 900 milionë dollarë për të ndihmuar vitin e ardhshëm fëmijët e prekur nga lufta në Siri. "Kriza siriane përfaqëson kërcënimin...

Kronika e ZezFoto Lajme

Radio Jeta Islame
Monday, Jul 23 2012

Monday, Jul 23 2012

Sunday, Dec 07 2014

Alma Lama, ka treguar se ka mospajtime me këtë parti, me ç’rast kritikon ashpër kreun e saj, Albin Kurtin. Ajo thotë se nuk e ka ndërmend të ndryshoj konceptet për të siguruar një bashkëjetesë politike.

Lama, ka shfaqur haptazi mospajtime rreth koncepteve të “vetëvendosjes” duke e lënë hapur mundësinë e largimit. Ajo kritikon ashpër partinë e saj duke thënë se ka devijuar rrugën sidomos me daljen haptazi por shamive dhe mësimit mbi fe nëpër shkolla.

Neymar, i gatshëm për lojë

Neymar është rikuperuar plotësisht nga lëndimi dhe është i

Read more

Transferet e dështuara të

Arsene Wenger njihet si trajner, i cili nuk është shumë

Read more

Guardiola: Shaqiri do të

Pep Guardiola e ka hedhur poshtë mundësinë e largimit të

Read more

PSG interesohet për Benzeman

Paris Saint Germaini është në kërkim të një sulmuesi

Read more

United 114 milionë euro për

Sipas mediave në Spanjë, skuadra nga Old Traford është duke

Read more

Talenti shqiptar që po

Prinë në të gjitha ligat e Gjermanisë me 11 asistimet e

Read more

Bayern Munich kërkon 18

E ardhmja e mesfushorit shqiptar Xherdan Shaqirit duket

Read more

Bayerni nuk njeh kundërshtar

Skuadra e Pep Guardiolas, mposhti 2:0 Freiburgun e Admir

Read more

Who's Online

We have 9 guests and no members online

Të Fundit

Mjeksia Islame